LATVIJAS NE-HIPSTERU TOP 15

Posted on June 15, 2011 by

015. Ēriks Stendzinieks – hipsteru tops Ēriku apdalīja un neiekļāva nevienā vietā. Šajā topā viņš tomēr ir beigās, jo ir diezgan daudz ko sasniedzis. Piedevām viņa twittera profilbildē redzams proboscis mērkaķis, kurš ir kaut kas tik post-hipsterīgs, tik nestilīgi-stilīgs, ka iepriekšējie tā īpašo potenciālu vēl nav sagremojuši. TOMĒR viņam ir bērni, kas automātiski izslēdz iespējas būt par hipsteri: visi panākumi izkūp vējā kā pieneņu pūkas (atvainojos par hipsterīgo salīdzinājumu).

14. kasiere Taņa
– viņas dalība šajā topā ir strīdīga, jo viņas mīļākā pufaika ļoti atgādina hipsteru iecienīto apģērbu. Tomēr par labu ne-hipsterismam spēlē viņas neziņa par šo saikni, neziņa par to, kas ir mode un fakts, ka viņa raudāja Ugunsgrēka sezonas noslēdzošajā sērijā.

13. Skaidrīte Pinčuka-Duraka
– pirmkārt, strādā bankā, otrkārt, tusē Kefīrā.

12. Laima Ķēniņ
a – ne tikai nav izbraukusi ārpus Latvijas, bet nav bijusi arī Rīgā. Vardu “kultūra” saprot tikai lauksaimniecības kontekstā.

11. Nils Ušakovs
– skrienot maratonu viņam bija vienalga, ka viņa vizuālais tēls ir garlaicīgs un “tāds kā visiem pārējiem” – parasts prota tērps.

10.Arturs Skrastiņš
– viņš ir tik vienkāršs un garlaicīgs, ka viņam parasti aizmirst uzprasīt, kur pircis uzvalku vai adīto džemperi.

9. Jānis X
– strādā noliktavā un sacer dziesmas par pupiem. Bet pats galvenais – dažreiz uzvelk linu kreklu NEVIS, lai izceltu “alternatīvo latvisko stilu”, bet gan, lai mazāk svīstu.

8. Pēteris Dūmiņš
– nav izlasījis nevienu grāmatu, un ar to ne lepojas, ne nelepojas, jo ir pārāk aizņemts ar sūdzēšanos (gan citiem, gan tukšam gaisam).

7. Veikals “Vaide”
– veikals, kurš izraisa hipsteriem negatīvās žāvas. Paldies dievam, veikalā iepērkas sievietes ap 40, kurām nav vienalga, ko kaimiņi padomās.

6. Santehniķis Vasj
a – sapņo, kā būtu, ja sanāktu sasniegt savu bērnības sapni un kļūt par darba vadītāju ( no sērijas “man ļoti patīk darbs – stundām ilgi varu skatīties, kā citi strādā”). Diemžēl sēdēšana saitā oho.lv aizņem pārāk daudz laika, lai sapni īstenotu.

5. Dāvis Špūle
– Dāvis ir mans draugs, kurš mācās ķīmiju, zina visu, kas ir internetā un vienmēr palīdz vecmāmiņai skaldīt malku. Lai gan viņam ir stilīgas brilles, fakts, ka viņš diemžēl pagaidām nevar izaudzēt kārtīgas ūsas viņu droši sargā no kļūšanas par “paši zināt ko”.

4. Laimis Grišins
– regresīvi progresīvs vīrietis, kurš uzskata, ka attīstība, inovācijas un izaugsme ir pupu mizas. Pārfrāzējis Raiņa teikto šādi: “Nestāvēs tas, kas mainīsies”. Vietu topā izpelnījies ar to, ka viņam ir nevis 80, bet tikai 25.

3. Manas draudzenes Martas opaps
– pirmkārt, viņam ir PC, otrkārt viņš nezina, ko tas nozīmē, un treškārt, viņš nezina, kā to ieslēgt kur nu vēl lietot.

2. Guntis Skrastiņš un Raiva Veidenbauma
– viņi ne tikai nav hipsteri un nezina, kas tas ir, bet piedevām vel popularizē anti-hipsterismu caur sava vadītā raidījuma “Šlāgeraptauja” melodiskās un gadiem nemainīgās mūzikas viļņiem.

1. Jānis Bērziņš (var būt arī Anna Kalniņa, Mārtiņš Kalniņš vai Liene Ozoliņa
) – neviens viņu nezina, neatcerās, nepazīst un visticamāk jau kādu mēnesi Jānis/Anna/Liene/Mārtiņš guļ miris savā dzīvoklī.

Beigās es vēl gribētu ieteikt savu kandidatūru HIPSTERU topa pirmajai vietai – savu vecmāmiņu Iru Guļāni. Viņa ir ļoti negatīvi noskaņota pret jebkādu izrādīšanos un mākslīgumu, tomēr nekad nevairās skaļā mecosoprānā dziedāt pūlī “Dievs, Svētī Latviju” un teātri izpaust savas enciklopēdiskās zināšanas 30 metru rādiusā. Manuprāt, viņa lieliski iemājo sevī pašu hipsterisma esenci – noliegt pāv-veidīgu izrādīšanos un tajā pat laikā izrādīties.

Raksta avots: http://www.orb.lv/blog/?item=120984

(Tiem kas nav lietas kursā, šeit būs arī Latvijas hipsteru top 30 http://exs.lv/page/47060-Latvijas_hipsteru_top_30 )

Advertisements