Vai Latvenergo tiek gatavots privatizācijai

Posted on February 22, 2011 by

0Labvakar

šodien noskatoties tv3 ziņas nedaudz aizdomājos par pēdējo dienu notikumiem. Protams kā jau iepriekš biju rakstījis, visvairāk Latvenergo jaunie tarifi skars tieši ražotājus. Kuri jau izteikuši gatavību protestēt, pret notiekošo ar nodokļiem Latvijā un jaunajiem energo tarifiem. Protesti vēl nebūtu lielākā bēda.

Mani vairāk uztrauc cits jautājums. Pēc šīsdienas intervijas ar Ušakova kungu tv3 ziņās sapratu, ka energo tirgū valda brīvā tirgus princips. Respektīvi Rīgas centrāl tirgus jau tagad lietojot elektronenerģiju no Igaunijas. Rīgas dome arī apsver iespēju (rīgas satiksme un rīgas gaisma) pāriet uz igaunijas „elektrību”.

tagad tas ir pilnībā iespējams, jo rīkojot atklātu konkursu, tas varētu iznāktu izdevīgāk, un ta varētu darīt arī citi lielie uzņēmumi, kā piemēram Latvijas Blazāms, Rigas Piensaimnieks u.t.t.

Protams it kā jau tas viss ir pariezi, tagad arī pareiz jo ir lētak un atļauti. Bet vai tas nenovedīs pie kādas citas lietas?

Mani uztrauc vai šis lēmums par tarifu celšanu nav sagatavots ar tālredzīgu nodomu, atkal celt gaismā jautājumu par Latvenergo privatizāciju? Ja no Latvijas energo tīkla aiziet šie lielie uzņēmumi, uzņēmuma vērtība diezgan pamatīgi kritīsies, un tas vairs nebūs tik rentabls. Ja pareizi atceros tieši priekšvēlēšanu periodā, šis bija iemesls kādēļ Latvenergo privatizācija netika pieļauta pat diskusiju līmenī.

Tātad, vai šīs izmaiņas, kuras pie šādas situācijas pieļauju ka notiks, nav skaisti bruģēts ceļš Latvenergo privatizācijai?

Dzīvosim redzēsi un ļoti jaunu gribētos kļudīties šajā jautājumā

interesanti ka arī pēc šī fragmenta noskatīšanās nav neviena vārda par lielajiem uzņēmumiem. kāpēc? vai Latenergo jau ir samierinājies ar to zaudēšanu? tāpāt neviena vārda par uzņēmējiem šodien nebilda arī Dombrovska kungs savā intervijā raidījumam 900 sekundes. Kādēļ?

un ceru ka visi apzināmies ka Latvenergo tarifi skar mūs vistiešākajā veidā, ne tikai cik elektrības patērējam mājas, bet no elektribas cenas ir atkarīgas visas parējās cena, kā piemēram maiz e un piens. bet par to lasi zemāk pievienotajos rakstos
Ar Latvenergo nepietiks! Ceļam cenas vēl un vēl


Pārdomas par Kampenergo tarifiem un nejēdzībām

Lai Jums jauks vakars

Advertisements