Pārdomas par Kampenergo tarifiem un nejēdzībām

Posted on February 17, 2011 by

3http://twitpic.com/40i5n8

attēla autors: Verners Timoško, www. twitter.com/verners

Vispār ja tā labi padomā situācija nu ir kļuvusi gaužām bēdīga. Joprojām nav izprotami Latvenergo pamatojumi kādēļ tiek celti tarifi ja uzņēmums strādājis ar 40 milj. Ls peļņu? Man tas nav izprotams. Nožēlojami šķiet arī attaisnojumi un aprēķini par 12000 kwh gadā.  labi pieņemsim ka tā it kā sanāk, ka tie kas elektrību lieto mazos apmēros nepārmaksās.

Atļaušos teikt ka tās nu ir pilnīgas muļķības, jo lielākie elektrības patērētāji, kā mēs labi zinām ir ražotāji. Tagad 3 reizes varat minēt, uz ko atsauksies šis tarifu kāpums? Portams uz jebkuru gala produktu. Tas nozīmē ka gaidāms atkal pamatīgs cenu kāpums jeb kam. Maizei, pienam un tā tālāk.

Un lai tagad man Latvenergo pamēģina ieskaidrot ka šis tarifs mazturīgos un mazās mājsaimniecības neskars. Pieskaitam klāt pazeminātas PVN likmes atcelšanu un kas mums rezultātā sanāk? Pilnīgs ārprāts un cenu kāpums visās nozarēs un visiem produktiem. Skaisti

„Tarifu regulators” arī ir diezgan interesants veidojums. Kā izrādās viņiem nav nekadas ietekmes uz uzņēmumiem  kuriem latvijā ir tāds kā monopola status. Vienīgais ko viņi „regulē” tas ir pārbauda vai jauni tarifi matemātiski ir parēķināti pareizi. Ja viss ir pareizi viņime nav nekādfas ietekmes ( citiem vārdiem sakot, ja kaut šis pats Latenergo izdomātu pacelt cenas vel par 150% un tarifus būtu izrēķinājuši pareiz, „regulators” neko iebilts nevarētu ) tad priekš kam mums vispār šī institūcija ir vajadzīga?

Vēl šodien uzjautrinājos par  „Par Labu Latviju” (PLL) un koalīcijas, varētu teikt smieklīgi bērnišķīgajiem kašķiem, par  elektrības pazemināto PVN likmi. Pirms vēlēšanām visi kā vien bļāva ka pazemināto PVN elektrībai nekādā kadījumā neaiztiks. PLL  saņemot diezgan švakus rezultātus oktobra vēlēšanās tagad atskārta ka šis ir labs „Jājamzirdziņš” un nu sāk bļaut, ka jāatgriežas pie pazeminātas 10% PVN likmes elektrībai. Uz šo uzsaukumu koalīcija atbild: „tāda jau esot opozīcijas daba, graut valdības darbu ( citiem vārdiem sakot – veikt  sabotāžas )”.

Šis teātris manuprāt šobrīd bija absolūti lieks no abiem iesaistītajiem spēkiem. Patiešām kā mazi bērni plūcas. Un kas ir pats nožēlojamākais, ne jau kāda augstāka labuma dēļ, bet lai noturētos virs ūdens. Kā vieni tā otri, jo šmuces ir savārijuši pamatīgas.

Lai veicas ar to izstrēbšanu „Kampenergo” un cerams ka šo visu neaizmirsīs tik pat ātri kā pārējos solījumus, darbus un nedarbus

Lai jusm jauks vakars

Advertisements