Dizains Latvijā, problēmas, cenas un mans subjektīvais viedoklis

Posted on February 8, 2011 by

3Labvakar

Šodien palasīju nelielu pētijumu par to cik maksā „dizains” Latvijā, pareizāk būtu teikt, kādas ir aptuvenās cenas šobrīd, kādas ir vēlamās un kādas ir klientu piedāvātās.  Ļoti interesants pētujums,  iesaku izlasīt visiem http://bit.ly/fWqWMV

interesantākā man šķita sadaļa kurā tika aplūkotas dizaina iespējamās problēmas Latvijā. Viens no iemesliem kurš vairākkārt atkārtojas ir “Latvijā nav pietiekoši profesionāu skolu dizaina apguvei”. Nevaru nepiekrist. Pats mācījos, bet teikšu godīgi, programma ir ļoti haotiska, kā ari ir daudz svarīgas lietas kuras netiek skatītas vispār, kā arī lietas kurām tiek pievērsta neadvekāti liela uzmanība.

vēl milzīga problēma, kura mani tracina, bieži (it sevišķi “mazie” projekti) tiek ražoti bez pamatojuma un analīzes. Galvenais lai ir effekts, bet netiek apskatīti faktori kā tiek panākts vēlamais effekts, netiek analizētas mērķa auditorijas, kā arī izmatotie izteiksmes līdzekļi. Bieži netiek apskatīts pat gala produkta asociatīvais faktors. ( viens piemērs. Pirms neilga laika redzēju kādu datora reklāmas afišu, “labākais piedāvājums, bla bla, nez kāds tur procesors, un procesora novērtējums uz reklāmas ir 4 no 5 zvaignītēm.“ Mana pirmā asociācija. Tas nav pats labākais. Ir jabūt labākam, kādēļ man būtu jāpriecājas un jāskrien pēc produkta kurš nav labākais? ) uzskatu par ļoti neizdevušos plakātu

protams viss fantastiskākie “dizaina paraugi” ir mūsu lielākajā sociālajā tīklā draugiem.lv lūk tur var ieraudzīt tādas “pērles” ka auksti kauli paliek. Iesaku paskatīties un padomāt, vai patiešām ar dizainu viss ir ok, ja liela daļa cilvēku tos uzskata par labiem dizaina paraugiem, un to tik vien dara, kā mēģina līdiznāties šiem “brinumiem”.  visiem šiem cilvēkiem kuri taisa šāda tipa posterus no sirds iesaku paskatities šo blogu (10 ieteikumi kā strukturēt posterus http://bit.ly/aida_post ) primitīvi, bet varbūt noderēs.

tātad es personīgi uzskatu ka Latvijā ar dizainu ir pavisam švaki, vel maini uzjautrina daudzi mākslinieki, kuri sevi uzskata par dizaineriem, kaut gan tā ir milzīga nevērība. Dizainam ir jābūt funkcionālam, peļņu nesošam, pārdodamam, lietotājam noderīgam, ērti un patīkami lietojamam  (saprotamam ) atvainojiet lūdzu bet par piemēru ņemsim Brektes kunga velosipēdus, tie ir māklas darbi, neapšaubāmi, bet par labu dizaina risinājumu man roka neceļas tos saukt, diemžēl.

mjā sanāca tads nedaudz negatīvs ierakst, bet tas ir tikai mans personīgais, subjektīvais viedoklis, labprāt uzklausīšu Jūsu viedokļus.

Lai Jums jauks vakars.

Advertisements