Blogā: Kādēļ latvijas interneta vidē valda „informācijas vakums” ?

Posted on February 5, 2011 by

2Labvakar!

Šodien radās neizpratne par to, ko īsti nozīmē internets tādam vidusmēra lietotājam.  Apskatot dažus ciparus es nedaudz apjuku piemēram portālā draugiem.lv Kopā reģistrējušies: 2 643 508 (it kā cilvēki – protams daļa nav reāli cilvēki bet tas nebūtu būtiski. Online patsāvīgi ir aptuveni 60 000 lietotāju. Diemžēl nezinu kada ir latvijas lietotāju statistika facebook.com un salīdzinājumam twitter.com ir aptuveni tikai 42 000 lietotāji no kuriem aktīvi ( kaut ko ierakstījuši vismaz 3 dienas, nedēļas laikā ) ir tikai aptuveni 12 000 un reālais cipars pieļauju ka ir daudz mazāks, jo nezinam cik ir fake profile un vai šajā sarakstā nav iekļauti arī komerciālie reklāmas profile.

Tātad rodas jautājums kam cilvēki izmanto internetu? Manuprāt internets ir tikai un vienīgi informācijas iegūšanas avots un tādam mērķim kalpo. Tad kādēļ latvijas internet lietotājs ir tik atturīgs pret tik dinamisku sociālo tīklu kurā tik zibenīgi var iegūt ļoti daudz sev interesējošās informācijas. Vai patiesi cilvēki vnk baidās no “jaunām” lietām , vai vnk nav vēl tās apguvuši?

tāpat esmu nedaudz izbrīnīt par interesantajiem komentētājiem interneta  vidē, jo izskatās ka kāda ceturtā daļa no komentāru rakstītājiem pat nemāk lasīt. Viņu hobijs ir kaut ko ierakstīt, bieži vien pat neizlasot par ko viņi izsakās, šie cilvēki vienmēr mani ir ārkārtīgi uzjautrinājuši.

Un kādēļ es visu šo rakstu? Pagājušajā nedēļā bija saruna ar dažiem cilvēkiem, kā arī lasīju kādu rakstu (tagad vairs neatceros kur un kāds bija virsraks) kurā bija izteikts ka latvijas iedzīvotāji dzīvojot informācijas vakumā, bet šajās sarunās man cītīgi cilvēki mēģināja iegalvot, ka “mēs jau parasite cilvēki tāpat patiesību neuzzināsim”. Protams ka neuzzināsiet, ja neinteresēsities, lūk arī visa morāle. Vienkārši mani nomoka jautājums, ko cilvēki dara internetā un kādēļ pēc tam sūkstas, ka nekur nav pieejama informācija,  ja paši neizmanto piedāvātas iespējas un resursus?

informācijas trūkuma nav. Mēs tikai nemākam vai nevēlamies to sasniegt.

Lai Jums visiem jauks vakars!

Advertisements